Личный состав ГСЧС Украины в Запорожской области выразил свое возмущение решением Народной Рады о выражении недоверия начальнику ГУ ГСЧС региона генералу Алексею Лепскому. Спасатели также направили обращение председателю Запорожской областной государственной администрации Валерию Баранову.
«Считаем, что обвинения, которые выдвинули активисты Народной Рады, беспочвенны и не соответствуют действительности. Общественность ввели в заблуждение лица, которые нечестным путем пытаются повлиять на ситуацию. <…>. Поэтому обращаем внимание Народной Рады, что для получения обоснованного заключения необходимо было получить мнение коллектива Главного управления и граждан области, а не опираться на мнение бывших сотрудников Главного управления МЧС Украины в Запорожской области, которые противопоставляют себя почти трехтысячному коллективу запорожского гарнизона», – говорится в письме.
Далее мы публикуем полный текст обращения.
|
В. о. Міністра оборони України генерал-полковнику Ковалю М. В.
Голові Запорізької обласної державної адміністрації Баранову В. О.
В. о. Голови ДСНС України Бойку А. П.
Прокурору Запорізької області старшому раднику юстиції Шацькому О. Л.
Голові Народної Ради Запоріжжя та Запорізької області Ткаченку О. В.
|
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
Особовий склад Головного управління висловлює своє обурення та не згоду з висновками Народної ради викладеними у зверненні від 02.04.2014 року до Голови Запорізької ОДА Баранова В.О., в.о. Міністра оборони України генерал-полковника Коваль М. В., в.о. Голови ДСНС України Бойка А. П. щодо висловлення недовіри начальнику ГУ ДСНС України у Запорізькій області генерал-майору служби цивільного захисту Лепському О.М.
Вважаємо, що звинувачення, які висунули активісти Народної ради є безпідставними та не відповідають дійсності. Громадськість ввели в оману особи, які нечесним шляхом намагаються вплинути на ситуацію.
Відповідно до Положення про ГУ ДСНС України у Запорізькій області, Головне управління є територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області, уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру. Відповідно до цього ми зобов’язані забезпечувати безпеку під час проведення будь яких громадських заходів з масовим скупченням людей
Дійсно, у зв’язку із проведенням 26.01.2014 року масових протестів, поруч із будівлею Запорізької ОДА з метою недопущення виникнення надзвичайної ситуації і мінімізації можливих трагічних наслідків, заради запобігання загибелі та травмування людей, уникнення паніки та давки у натовпі залучалися рятувальники. Частина співробітників, які були укомплектовані первинними засобами пожежогасіння знаходилася на шляхах евакуації. Друга частина у складі чергового караулу на техніці спеціального призначення, що була розміщена біля будівлі ОДА. Жодних протиправних дій направлених проти громадян з боку рятувальників здійснено не було.
Служба порятунку є державною за формою, але народною по суті. Всі співробітники ГУ ДСНС України у Запорізькій області, включаючи керівника Лепського О. М., є політично незаангажовані та перебувають на службі у народа України. Для рятувальника основною задачею є збереження життя людини незалежно від її соціального статусу, віросповідання та політичних уподобань.
Тому звертаємо увагу Народної ради, що для отримання обґрунтованого висновку необхідно було отримати думку колективу Головного управління та громадян області, а не опиратися на думку колишніх співробітників Головного управління МНС України в Запорізькій області, які протиставляють себе майже трьохтисячному колективу запорізького гарнізону.
Запорізька область займає одне з провідних місць в промисловому комплексі України, але з погляду техногенного навантаження є дуже небезпечною. На території нараховується 1140 потенційно небезпечних об'єктів, у тому числі 33 хімічно небезпечних, а також найбільша в Європі Атомна станція. Небезпеку в області обумовлюють і багаточисельні курорти Азовського моря та Каховського водосховища із загальною протяжністю берегової смуги близько 400 км, річка Дніпро і 65 малих річок. Поєднання техногенних і природних небезпек створюють специфіку роботи запорізьких рятувальників.
В 2013 році було створено Державну службу України з надзвичайних ситуацій шляхом злиття Міністерства з надзвичайних ситуацій та Держтехногенбезпеки України. Співробітники техногенної інспекції вже намагалися дескеридитувати Лепського О. М. та зайняти керівні посади у вновствореному управлінні, вчиняючи при цьому дії, що знаходяться поза рамками Закону. Даний інцендент розслідували відповідні фахівці ДСНС України але колектив висловив 97% довіри діючому керівнику, тобто Лепському О. М.
Вважаємо, що своїми діями Народна рада ставить під загрозу нормальне функціонування пожежно-рятувальної служби та безпеку громадян в Запорізькій області. Незважаючи на повну довіру колектива своєму, керівнику.
Під час керівництва Лепським О. М. органами та підрозділами цивільного захисту Запорізької області, починаючи з 2005 року, службу виведено на новий рівень діяльність, запроваджена якісна система протидії техногенним катастрофам і стихійним лихам.
За підсумками минулого року силами аварійно-рятувальних служб області вдалося врятувати на пожежах, надзвичайних подіях і аваріях 471 особу, з них – 59 дітей (безпосередньо на пожежах – 90 осіб, з них – 9 дітей).
Досягнута тенденція до зменшення кількості надзвичайних ситуацій і негативних наслідків від них. Вже шостий рік поспіль вдається зменшувати кількість надзвичайних ситуацій: 2007 рік – 24 НС, 2008 рік – 19 НС, 2009 рік – 12 НС, 2010 рік – 10 НС, 2011 рік – 11 НС, 2012 рік – 8 НС.
В 2013 році кількість надзвичайних ситуацій зменшена вдвічі та становить 4 НС. Підрозділи Головного управління виїжджали по сигналу «тривога» 5487 разів. Особовим складом пожежно-рятувальних підрозділів ліквідовано 2833 пожежі.
Крім того здійснено оперативне реагування на 872 некласифіковані надзвичайні події, з яких: у транспортній сфері – 177, у сфері життєзабезпечення – 342, у природному середовищі та інших сферах життєдіяльності людини – 353.
Піротехнічними підрозділами ГУ ДСНС України у Запорізькій області протягом 2013 року здійснено 376 виїздів на вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів. На території області знешкоджено 2 тис 296 вибухонебезпечних предметів, кожен з яких міг принести біду громадянам області.
На всі надзвичайні події підрозділи ДСНС забезпечили своєчасне і ефективне реагування, утримували ситуацію контрольованою, жодна із надзвичайних подій з початку реагування підрозділів ДСНС не переросла в більш масштабну, хоча в багатьох випадках така загроза була реальною.
У той час, коли всі зусилля держави спрямовані на стабілізацію соціально-економічної та політичної обстановки, окремі особи намагаються створити перепони, шляхом паралізування діяльності окремих державних установ, зокрема ГУ ДСНС України у Запорізькій області.
Враховуючи вищезазначене, колектив вимагає відкликати заяву від 02.04.2014 року щодо висловлення недовіри начальнику ГУ ДСНС України у Запорізькій області генерал-майору служби цивільного захисту Лепському О.М. Своє власне волевиявлення засвідчуємо підписами.
Колектив Головного управління
Державної служби України з
надзвичайних ситуацій у Запорізькій області
Также на защиту начальника ГСЧС Украины в Запорожской области генерала Алексея Лепского стали члены Запорожского областного совета ветеранов Всеукраинской асоциации ветеранов войны и Министерства чрезвычайных ситуаций Украины.