На кухні наявність корисної і зручної техніки економить час господині. Блендер особливо цінується у молодих господинь і мам, які багато готують для своєї сім'ї. Він здатний виконувати трудомісткі кухонні завдання і полегшувати життя сучасної господині.
Класифікація та різновиди блендерів
Будучи незамінним кухонним приладом, блендери класифікують на домашні (побутові) і професійні. Їх відмінності полягають в розмірах, кількості насадок, потужності і місткості. Також розрізняють такі види приладів, як:
-
блендер стаціонарний (блендер-глечик);
-
ручний блендер;
-
блендер-суповарка;
-
блендер-соковижималка;
-
блендер To Go.
Блендер-глечик підходить для приготування смузі, млинцевого тіста, дитячих каш і пюре, коктейлів. Якщо у нього висока потужність, то ним також можна колоти лід. Ці моделі безпечні в роботі і повністю автономні. У них можна готувати коктейлі із заморожених сумішей. Якщо в моделі є окремий отвір, то в процесі роботи можна додавати всередину продукти. Очищати стаціонарний блендер дуже просто: потрібно всього лише налити в нього воду і дати попрацювати кілька хвилин.
Занурювальні моделі оснащені насадками з захистом від розбризкування. У комплекті зазвичай йдуть стакан для змішування, насадка-віночок і кришка для склянки. Моторний блок цього блендера може приєднуватися до різних чаш. У моделях є перемикання швидкостей і турбо-режим. Турбо-режим добре використовувати для отримання однорідної консистенції і усунення грудочок в продукті.
Оригінальна модель блендера-суповарки для приготування супу схожа на блендер-глечик для варіння супу. Додатково в них є вставки для варіння яєць.
Нове віяння з недавнього часу – блендер To Go. Це моделі, в яких герметично закриваються ємності, призначені для приготування в них невеликих порцій спортивних коктейлів або смузі. Цей тренд прихильників здорового харчування стає затребуваним для активних людей.
Сокоблендер поєднує в собі стаціонарну модель і соковижималку. Ця багатофункціональна техніка економить бюджет, місце на кухні і час для приготування страв.
Характеристики та особливості
Вибираючи блендер (Украина або інші країни-виробники), завжди важливо звертати увагу на базові його технічні характеристики. Оскільки вони відрізняються обсягом чаші, то варто вибирати невелику чашу для приготування їжі на одну людину і велику чашу – для великої родини. Матеріал чаші краще вибирати зі скла, але воно може швидко пошкодитися. Тому можна вибирати і високоякісний пластик.