POD системи відкритого типу надають шанувальникам паріння можливість експериментувати зі смаками та власноруч створювати унікальні аромати. Але такі пристрої потребують більше уваги до себе — без регулярного обслуговування багаторазовий картридж та, як наслідок, навіть под можуть вийти з ладу набагато скоріше. Заміна рідини потребує виваженості та ретельності, крім того варто слідкувати за її рівнем у баку. Інакше без належного змочування можуть перегоріти випарник та спіраль.
Ще один нюанс використання багаторазового картриджа для POD систем полягає в тому, що подекуди смак залитої раніше рідини для паріння «перебиває» новий аромат. Особливо це стосується ситуацій, коли минула жижа мала більш яскраве та насичене смакове забарвлення. Тому напевне вейперам, особливо новачкам, варто дізнатись, як позбутись відтінків старого аромату перед заправкою картриджа жижею з іншим смаком.
Чистота — запорука гарного смаку під час паріння
Досвідчені вейпери шуткують, що аби смак смаженої бульби з часником не заважав під час паріння насолоджуватись улюбленим ароматом, треба після їжі обов’язково чистити зуби. Насправді з багаторазовим картриджем ситуація схожа. Щоби різні смаки не перебивали один одного, необхідно перед наповненням резервуара новою рідиною ретельно видалити залишки старої. Чим же найкраще почистити картридж? Можна використовувати різні засоби, як цілком традиційні, так і досить специфічні.
Вода як символ чистоти
Найпростіше промити картридж водою — спочатку теплою. Далі досвідчені шанувальники паріння рекомендують ще одне промивання, тепер вже проточною водою. Для отримання гарантованого ефекту повторюємо маніпуляції ще раз. В більшості випадків вода вимиває залишки старих ароматів, тому можна сміливо заливати нову жижу та дегустувати обраний смак.
Кличемо на допомогу компоненти рідини для паріння
Гліцерин та пропіленгліколь — дві сполуки, які входять до складу будь-якої рідини для паріння. Співвідношення цих компонентів може бути різним, але без них неможливо уявити собі жижу. Якщо минулі аромати були занадто сильними, або використовувались тривалий час, можна залити в картридж гліцерин або пропіленгліколь та залишити там приблизно на півгодини. Гліцерин має більшу густину, тому можна продовжити час процедури.
Гайда на кухню!
Такий спосіб дійсно потребує відвідування святої святих будь-якого помешкання — кухні. Адже здебільшого там тримають:
- спирт;
- оцет;
- харчову соду.
Всі ці компоненти треба використовувати по черзі. Спочатку до справи долучаємо спирт. Далі закріплюємо результат за допомогою водяного розчину соди. А фінальною крапкою стане промивання картриджа оцтом. Така речовина вважається надійним засобом для видалення старих запахів.
Варто додати, що можна також використати так звану ультразвукову ванну, але такий варіант не завжди вдається реалізувати в домашніх умовах.
Коли чистка вже не допоможе
Наостанок поділимося з новачками інформацією про те, в яких ситуаціях доведеться купувати новий багаторазовий картридж. Адже такий виріб має обмежений термін використання. В деяких випадках чистка вже не допоможе. Перш за все це стосується випадку, коли погіршуються смакові якості пари. І рідини достатньо, і жижа така як завжди — а передача смаку відверто кульгає. Подекуди прихильники паріння думають, що просто необхідно почистити картридж. Насправді такий стан речей може означати, що, на жаль, експлуатаційні характеристики пристрою значно погіршилися.
Серед інших симптомів, що вказують на необхідність купівлі нового картриджа — зменшення об’єму пари та відчуття гіркоти під час затяжки. Останній варіант означає, що підгоріли випарник та спіраль. Це також може статися, якщо не слідкувати за рівнем рідини та вчасно не заправляти бак. Зволікати із заміною картриджа не варто, інакше доведеться купувати нову POD систему.