
Кутова шліфувальна машина або, як її називають у народі, болгарка – багатофункціональний інструмент, який може знадобитися в будь-яку хвилину в кожній оселі. Якщо у вас у кладовці ще немає цього дива, а ви плануєте ремонт, рушій за покупкою. Як правильно вибирати прилад для домашніх потреб – дізнайтеся з нашої статті.
Різновиди приладів
Кутові шліфувальні машини відрізняються за низкою параметрів. Один з найважливіших критеріїв вибору приладу для дома є спосіб живлення.
За цією ознакою пристрої поділяються на три типи:
-
Мережеві – працюють виключно від розетки. Це зручний у використанні інструмент, але з обмеженою мобільністю.
-
Акумуляторні. Такі моделі дають змогу працювати де завгодно, але встановлені батареї мають досить велику вагу, що завдає незручностей під час тривалих операцій.
-
Пневматичні. Прилади працюють за рахунок енергії стислого повітря. Такі кутові шліфувальні машинки мають невелику вагу та високу автономність, і ці переваги, зрозуміло, впливають на їх вартість.
Якщо вам не так важливо економити гроші, обирайте пневматику. Мережеві й акумуляторні моделі не дуже відрізняються в ціні, тому тверезо оцінюйте ваши потреби в автономності.
На які експлуатаційні характеристики звернути увагу
Для КШМ існує ще низка параметрів, які необхідно враховувати:
-
Потужність. Якщо ви плануєте працювати з камінням та бетоном, потрібен інструмент з великою потужністю. Для простих повсякденних робіт достатньо машинки з середними показниками.
-
Діаметр диску. Для більшості робіт підходить машинка з диском 125 мм.
-
Вага. Цей параметр особливо варто враховувати, якщо болгаркой буде користуватися жінка чи підліток.
Також варто поцікавитися швидкістю обертання диску. До речі, чим менше коло, тим більше швидкість. Для побутових потреб достатньо показника 10 тисяч обертів на хвилину.
Які можуть бути додаткові опції:
-
захист від пилу;
-
захист від випадкового включення;
-
регулювання швидкості обертів;
-
функція плавного старту.
Кожна додаткова опція збільшує вартість інструменту, але створює більш комфортні умови праці.
Якщо вам потрібна акумуляторна модель, поцікавтесь також наступними параметрами:
-
час заряджання;
-
ємність акумулятора;
-
наявність систем захисту вiд перегріву батареї;
-
напруга;
-
розміри інструменту;
-
наявність у комплекті змінного акумулятора.
Як працювати безпечно
Робота кутовою шліфувальною машинкою завжди повʼязана з пилом. Також під час обробки деяких матеріалів можливе висікання іскр, які небезпечні для очей та рук.
Ми наполегливо радимо виконувати шліфувальні роботи у захисних окулярах та будівельних рукавичках.
Купуйте прилади відомих виробників – великі корпорації дбають про імідж і зазвичай пропонують справді якісне та надійне обладнання. До того ж на продукцію поширюється гарантія: для КШМ цей термін складає мінімум рік. За потреби вам буде легше знайти сервісний центр відомого виробника, ніж маленької фірми.