Незважаючи на велику кількість засобів для самооборони, більше за все довіряють пневматичній зброї. Краще купити пістолет для самооборони, який буде в точності копіювати вогнепальну зброю. Зазвичай злочини скоюють в нічний час, тому зловмисник не помітить різниці. Головне, бути впевненим та рішучим при застосуванні пневматики.
Який пістолет вибрати
Спочатку треба розібратися, який варіант пневматики найкраще підходить для самозахисту. Вибирати буде необхідно між такими типами:
-
пружинно-поршневі;
-
компресійні;
-
газобалонні моделі.
Перший тип не використовує балонів зі стисненим газом, але після кожного пострілу доведеться проводити перезарядку. Це займає 10-15 секунд, що недопустимо в критичній ситуації. Тобто пружинно-поршневий варіант відкидається.
Компресійні або PCP-пневматика потужна зброя. Калібр та швидкість польоту кулі дуже великі, тому для володіння та застосування потрібна буде спеціальна ліцензія.
Найкращий варіант – газобалонні пістолети. Зовні вони нічим не відрізняються від вогнепальних прототипів. Потужність пострілу не перевищує 7,5 Дж, а калібр зазвичай становить 4,5 мм. Пневмати з такими показниками можна використовувати для самозахисту. Незважаючи на дозвіл, зброю не можна застосовувати в громадських місцях.
Зберігання пневматики
Щоб захиститися від нападників чи агресивних тварин (наприклад, собак) пневматичний пістолет повинен бути в ідеальному стані. Для цього необхідно створити оптимальні умови зберігання:
-
застосовувати пластиковий кейс;
-
сухе місце (недопустимо зберігати в ванній кімнаті чи підвалі);
-
в положенні лежачи;
-
в розрядженому стані.
Категорично не рекомендується залишати пневматику на балконі чи лоджії. Різкі перепади температури негативно впливають на матеріали. Періодично потрібно перевіряти стан пневмата: очищати його від забруднень ззовні та зсередини. Для цього існують спеціальні засоби. Пневматичний пістолет, боєприпаси до нього та засоби для догляду завжди доступні для покупки в інтернет-магазині ВАНКЛІК.