Вперше про криптовалюту заговорили у 90-х роках минулого століття, проте тоді вона сприймалася як одноденний експеримент. Коли програмісти повернулися до ідеї створення цифрових грошей у 2009 році, суспільство ще не було готове. І що ми бачимо зараз? На передові позиції у фінансовому світі вийшов не лише BTC, курс ефіру та інших монет транслюється в режимі онлайн поряд із фіатними валютами. Як за такий короткий час криптовалюта змогла домогтися світового визнання та стати поряд із доларом та євро? Зараз розповімо.
Переваги криптовалют перед фіатними грошима
Говорячи про переваги цифрових валют, насамперед варто сказати про переваги технології блокчейн. Серед її особливостей:
-
вона представлена у вигляді ланцюжка блоків, у яких зібрано інформацію;
-
технологія є децентралізованою, що унеможливлює контроль за проведенням транзакцій третьою стороною;
-
перевірку справжності даних виконують самі інформаційні блоки, у яких зберігаються деталі перекладів.
Поштовхом до популярності блокчейн та криптовалюти дала світова економічна криза 2008 року, коли багато банків «лопнули», не повернувши вкладникам їхні кошти. Це породило недовіру до існуючої банківської та фінансової системи серед вкладників, а також стало стимулом для пошуку альтернативних можливостей заробітку. Такі можливості надала технологія блокчейн.
Завдяки своїй децентралізації блокчейн не схильний до впливу ні банків, ні держави. Створена на його основі криптовалюта по праву вважається єдиною міжнародною валютою. Також варто говорити про високий рівень захищеності крипти, адже у процес транзакцій не може втрутитися регулюючий орган. Окремо варто відзначити швидкість переказів. Якщо банки можуть затримувати здійснення операцій на кілька днів, цифрові монети надходять на рахунок протягом декількох секунд.
Ще одна особливість криптовалюти, яка вигідно відрізняє її від фіатних засобів, – безпечне зберігання. Якщо розміщення коштів у банках завжди пов'язане з певними ризиками (банкрутство банківської установи), то криптогаманці забезпечують максимально високий рівень безпеки. Власники токенів можуть вибрати:
-
холодні гаманці для інвестицій та тривалого зберігання монет;
-
гарячі е-гаманці для здійснення торгових операцій на криптобіржах.
При цьому відсоток за транзакції цифрових активів на порядок нижчий за банківські комісії.
Вибір цифрових валют
Говорячи про можливості інвестицій у вигляді банківських депозитів, ми зазвичай маємо на увазі розміщення коштів у внутрішній валюті або доларові депозити. Перший варіант виглядає досить ризикованим, тоді як зберігання коштів у доларах передбачає мінімальний відсоток річних.
Можливості інвестицій у криптовалюту набагато ширші, оскільки, крім біткоїна та ефіру, ви можете вибрати одну з сотень та тисяч монет з відмінними перспективами зростання. Той самий догкоїн був розроблений як мемна валюта, але виріс у ціні на 1000% лише після згадки про нього Ілоном Маском. Широкий вибір токенів, а також той факт, що технологія блокчейн знаходиться на початковому етапі свого розвитку, роблять криптовалюту такою популярною. Інвестори не бояться «заглядати у завтрашній день», вкладаючи фіатні кошти в токени, і це повертається значним профітом.