Передбачити, як змінюватиметься на XMR курс, можна, якщо спочатку вивчити всі особливості проєкту, які підтримують інтерес до криптовалюти на ринку. Monero (XMR) – це децентралізована цифрова валюта, яка спрямована на підтримку конфіденційності та анонімності транзакцій. Запуск проєкту відбувся у 2014 році. Для того щоб приховати інформацію про відправника, одержувача та суму, використовується технологія Ring Signatures та Confidential Transactions.
Курс Монеро до долара можна відстежувати через пару XMR/USD. Нативний токен платформи XMR використовується для приватних платежів. Завдяки Monero ви отримуєте повністю конфіденційний засіб обміну, що робить монету затребуваною серед тих, хто цінує приватність своїх фінансових операцій. Платформа постійно розвивається та підтримує спільноту розробників, які хочуть покращити анонімність та безпеку мережі. Все це утримує на Monero курс.
Технічні особливості проєкту Monero
Функції протоколу Монеро спрямовані на підтримку анонімності користувачів. Протокол CryptoNote працює на базі консенсусу Proof-of-Work (PoW), як це прийнято і у Біткоіна. Хоча транзакції в CryptoNote мають схожість з BTC-транзакціями, але все-таки є й ряд відмінностей:
Разом з тим, CryptoNote вирішує головні проблеми Біткоїн-протоколу:
Особливості майнінгу монет Монеро
Добування криптовалюти теж має низку відмінностей, якщо порівнювати з Біткоїном. Насамперед важливо враховувати, що Монеро – це інфляційна цифрова валюта, у якої емісія необмежена. Розробники ухвалили таке рішення для того, щоб майнери завжди мали стимул підтримувати мережу. Якщо вас цікавить крипта курс онлайн можна дивитися на біржах, оскільки на таких платформах ціни змінюються в режимі реального часу.
Другий момент: протокол Біткоїна запрограмований таким чином, щоб при зростанні хешрейту мережі ускладнювався сам майнінг. Це призвело до того, що добування BTC стало нерентабельним для вузлів з малою обчислювальною потужністю. У Monero запровадили механізм зменшення винагороди майнерам, щоб емісія монет не зростала швидко. Це дозволило утримувати у Монеро курс на стабільних позиціях.
Як працюють кільцеві підписи та приховані адреси в Монеро?
Курс Монеро багато в чому цікавий для користувачів, які бажають проводити свої транзакції конфіденційно. У цій мережі адреси відправників та одержувачів приховані та захищені за рахунок алгоритму кільцевих підписів: він заплутує транзакції користувачів та їх цифровий слід. Домогтися цього виходить шляхом змішування всіх транзакцій з XMR в одну купу.
Такий механізм був доданий до протоколу у 2017 році та відомий як Ring Confidential Transactions (RingCT). У 2019 році алгоритм оновили, що дозволило змішувати 11 криптографічних підписів замість 10. Крім того, використовуються приховані адреси. Одержувачі в мережі Monero за замовчуванням захищені за допомогою stealth-адрес, які використовують одноразові адреси при кожній транзакції з монетами XMR.