Розповідаємо, як новачкові вибрати акції для інвестиційного портфеля, придбати цінні папери. Як технічно відбувається процес придбання акцій. Навіщо потрібний інвестиційний брокер.
Як вибрати та купити акції для інвестицій
Інвестування в акції підприємств – один із популярних способів пасивного доходу. Він вимагає постійної уваги, але здатний принести великий дохід. Новачку складно розібратися, як працює інвестування, формується дохід. Багатьом здається, справа у везінні – немов у казино України. Неправда. Розповідаємо, як вибрати, купити перші акції новачкові для довгострокового інвестування.
Вибираємо акції
В інвестуванні прийнято розрізняти активи з різним ступенем ризику.
1. Ризиковані – приносять найбільший прибуток, але легко можуть втратити вкладені гроші через стрибки курсу.
2. Надійні – нікуди не подінуться, але приносять мінімальний дохід.
3. Середні - поєднують переваги перших із другим.
Формуючи інвестиційний портфель, рекомендується вносити активи всіх видів. Збалансувавши кількість, інвестор отримує доходну частину у вигляді ризикованих активів. "Страхування" - надійні, середні акції, що дозволяють зберегти більшість грошей від втрати. Вибираючи цінні папери для інвестування – вивчіть історію компанії, чиї акції зацікавили. Перегляньте коливання курсу акцій за останній час, ознайомтеся з фінансовою звітністю підприємства. Початківцям в інвестуванні рекомендується використовувати допомогу спеціалістів. Для покупки акція скористайтеся готовими портфелями, які пропонують брокери. Або попросіть індивідуальну консультацію з підбором необхідних активів. Самостійно дуже складно зібрати збалансований портфель, не займаючись подібним раніше. Особливо зараз, коли надійність українських підприємств похитнулася.
Купуємо акції
Українці мають право придбати акції підприємств лише через біржові брокери. Стаючи акціонером, необхідно:
1. Вибрати надійний брокер. Рекомендуємо звертати увагу на відгуки, асортименти акцій, з якими працює компанія.
2. Укласти договір із брокером, відкривши особистий кабінет, розрахунковий рахунок на сайті.
3. Самостійно, або разом із брокером визначитися, які акції бажаєте купувати.
4. Доручити брокеру придбати цінні папери від імені покупця. Дії здійснюються автоматично через особистий кабінет на сайті.
Документальне підтвердження володіння акціями сьогодні не обов'язково. Свідченням власності є запис у державному реєстрі.