Криптопозика на біржі — це процес, за якого користувач може отримати цифрові активи під заставу іншої криптовалюти або фіатних грошей. Перед тим як користуватися будь-якою послугою в криптосфері, потрібно моніторити курс: криптовалюта може кардинально змінювати ціну за лічені хвилини.
Криптопозика дозволяє користувачам отримати доступ до ліквідності без необхідності продавати свої активи. Під час оформлення кредиту варто звернути увагу на наступне: платформа, яка пропонує цю умову; курс крипти; термін користування позикою.
Процес отримання криптопозики: основні моменти
Після реєстрації та верифікації на торговій платформі слід визначитись з тим, який кредит в крипті ви хочете отримати, та які цифрові активи готові використати у якості застави. Користувач надає заставу у вигляді цифрових монет або інколи фіатних грошей. Зазвичай сума застави перевищує розмір позики. Наприклад, співвідношення застави до позики може бути 150%, проте варто детально ознайомитись з умовами позики в криптовалюті безпосередньо на обраній вами платформі.
Користувач зобов'язаний сплачувати відсотки за позикою протягом усього терміну кредитування. Позика у криптовалюті повертається разом з відсотками. Після повного погашення заставу повертають користувачеві. Якщо вартість застави знижується нижче певного рівня (маржинальний виклик), майданчик може ліквідувати заставу, щоб повернути кошти позикодавцю.
Умови онлайн-кредиту в криптовалюті
При вивченні умов кредитування треба оцінити наступні складові:
Відсоткові ставки можуть варіюватися залежно від платформи, активу та терміну позики. Зазвичай за кредит в криптовалюті ставки коливаються від 5% до 20% річних.
Співвідношення застави до позики визначає, скільки застави потрібно надати для отримання певної суми позики. Наприклад, при співвідношенні 150%, для отримання криптопозики вартістю 100 доларів потрібно надати заставу на суму 150 доларів.
Термін позики може бути різним: від кількох днів до кількох років. Короткострокові позики зазвичай мають нижчі ставки, ніж довгострокові.
Можуть використовуватись різні види застави, серед яких Bitcoin, Ethereum, стейблкоїни (USDT, USDC) або фіатні гроші.
Якщо вартість застави знижується нижче певного рівня, платформа може зробити маржинальний виклик, вимагаючи від користувача додаткової застави для кредиту в криптовалюті. Якщо користувач не може виконати вимоги, платформа може ліквідувати заставу для повернення коштів.