Ноутбук купують для різних цілей – як домашній комп’ютер, для роботи чи гри. Та останнім часом через ситуацію у світі найбільший попит мають так звані офісні моделі, які оптимально підходять для дистанційної роботи вдома. Пристрій може виконувати всі задачі по роботі, займає небагато місця та коштує недорого – це середньостатистичні запити під час пошуку нового лептопа.
У цій статті ми розповімо, на які критерії у важливо звернути увагу при купівлі домашньо-офісного ноутбука.
Офісний ноутбук – що це?
Якщо коротко, це бюджетний девайс для роботи та дому, або ж для роботи вдома. Більшість користувачів бажають купити ноутбук – https://eldorado.ua/notebooks/c1039096/ – у ціновому сегменті 7-15 тисяч гривень, тобто бюджетні. Такі моделі випускають всі бренди, окрім корпорації Apple. Відмінність офісних ноутбуків у достатній продуктивності, якої вистачає на 8-годинний робочий день.
Начинка дає змогу працювати з усіма офісними програмами (пошта, документи, діаграми, презентації тощо), але запустити вимогливі до ресурсів відеоігри буде неможливо. Фактично це “робочі конячки”, які поєднують у собі роль друкарської машинки та архіву для збереження даних. Залежно від сфери діяльності людини, котра за ним працює, лептоп виконує і інші задачі в межах власних потужностей.
Тож далі йтиметься про 3 критерії, які у ноутбуці мають значення для віддаленої роботи.
Операційна система
Традиційно покупці обирають між девайсами на Windows та макбуками. Основний критерій, звичайно, зручність роботи. Також треба підлаштуватися під виробничі потреби. Тобто купити ноутбук Macbook, якщо усе діловодство та робочі процеси у компанії проходять на цій ОС.
Коли це не має істотного значення, обирають пристрій за бюджетом та вподобаннями. Але потрібно пам’ятати, що на більшості бюджетних ноутбуків не встановлена ОС Windows чи стоїть безкоштовний Linux. Тоді на нового користувача покладаються ще й витрати на встановлення програмного забезпечення. Макбук же продається з встановленою ОС.
Діагональ екрану
Для робочого режиму – друку документів, перегляду інтернет-сторінок та спілкування з колегами по відеозв’язку FullHD достатньо. Для тих, хто постійно переміщується та працює не лише вдома (відрядження, коворкінг, кав’ярні) підійде невеликий дисплей 13,3"-14,1". Хоча класичні ноутбуки з діагоналлю 15,6" також доволі зручно носити з собою – всі аксесуари для перенесення девайсів підлаштовані під цю діагональ. Для перегляду зображення на екрані та роботи цього розміру достатньо.
Жорсткий диск чи SSD
Обов’язково поцікавтеся, скільки гігабайтів файлів ви можете зберігати на новому пристрої. Якщо ви обираєте портативний ПК для роботи та не будете перевантажувати його власними архівами фото та іграми, 500 Гб більш як вистачить, хіба що ви працюєте з великими за обсягом відеофайлами. Та у такому разі бюджетною моделлю не обійтися, потрібен потужний ПК, можливо з 4К, удвічі-утричі дорожчий.
Експерти рекомендують обирати модель з SSD-накопичувачем. Він коштує більше за екземпляр зі звичайним жорстким диском, але працює шустріше та моментально завантажує операційну систему та програми.